Maestros

Deszcz pada na Buenos Aires, życie to tango, a teraz obudziliśmy się, by żyć
nową historią, aby skomponować ją na kolanach… historią, którą dali nam nasi przodkowie.
Któż wiedział, że oddychamy mieszanym powietrzem Buenos Aires w namiętności, niepokoju i radości… kto poczuł tango na milondze w Buenos Aires, ten wie o czym mówimy.
Naszym zamiarem jest uszanować i uhonorować tango, jako sposób na życie, oddać mu hołd w każdym kroku, w każdym obrocie lub w każdym ruchu naszych ciał.

– Yanina Quiñones and Neri Piliu –

Yanina Valeria Quiñones i Neri Luciano Piliu tańczą razem od 2006 roku. Zostali profesjonalnie wyszkoleni w Akademii de Estilos de Tango Argentino (ACETA) przez znanych milongueros i nauczycieli takich jak: Carlos Perez i Rosa, Pupi Castello, Gloria i Eduardo Arquimbau, Gerardo Portalea, Toto Faraldo i Milena Plebs, oraz wielu innych.
Wzięli udział w zawodach tanga w Buenos Aires, gdzie zdobyli I miejsce w Tango Salon i Escenario: Pre-World Champions-North Zone Tango Salón w sezonie 2006/2007, Pre-World Champions West-South Area Tango Show w 2006 roku, Baradero Festival Champions Tango Escenario w 2006 roku, a także zdobyli II miejsce w Mistrzostwach Świata w Tango w 2008 roku, które odbywają się co roku w Buenos Aires.


Od tego momentu występowali w jednych z najbardziej znanych milong w Buenos Aires, takich jak: Sunderland, La Baldosa, Salon Canning, Griciel, Porteno Bailarin, często w towarzystwie najwybitniejszych orkiestr, takich jak: Color Tango, La Orchestra de la Ciudad de Buenos Aires i La Orchestra Sans Souci.
Pracowali również w kilku najważniejszych teatrach w Buenos Aires, w tym na Piazzolla Tango Show, Boca Tango i Cafe Tortoni.


Jeśli chodzi o nauczanie, udzielają lekcji tanga w jednych z najbardziej prestiżowych szkół w Buenos Aires, takich jak Escuela Argentina de Tango i Escuela Carlos Copello, a także w wielu krajach na całym świecie (w Japonii, Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii i Rosji).
Jeśli są Państwo zainteresowani wzięciem udziału w prowadzonych przez nich zajęciach, prosimy nie zapomnieć o wypełnieniu formularza rejestracyjnego.
Poniżej mogą Państwo obejrzeć nagranie z ich występu.
Życzymy miłego odbioru 😉